• Mikulášska nádielka

     • Dňa 6.12.2018 našu školu, tak ako každý rok, navštívil Mikuláš so svojou družinou. Dobrých odmenil, zlých pokreslil uhlím. K dobrej nálade prispela nielen IV.A, ale aj vianočné piesne, koledy a básničky, ktoré nám navodili príjemnú vianočnú atmosféru.

      Účinkujúci:

      Dominik (Mikuláš), Patrik, Sandra a Nika K. (anjeli), Naty, Nicolette, Nika G. a Filip (čerti) a Sandra s Laurou (družina).

     • Oznam o rodičovskom združení

     • Srdečne pozývame všetkých rodičov žiakov našej školy na informačné ZRŠ, ktoré sa bude konať dňa 12. decembra 2018 (streda) v čase od 15.30 h do 17.00 h. Učitelia budú podávať informácie o výchovno-vzdelávacích výsledkoch žiakov.

    • Boli sme v centre diania – Blow Up Gym s.r.o.
     • Boli sme v centre diania – Blow Up Gym s.r.o.

     • Medzinárodný veľtrh cvičných firiem

      V dňoch 22. - 23. 11. 2018 sa žiaci III.B zúčastnili Medzinárodného veľtrhu cvičných firiem v priestoroch V- klubu v Bratislave. Na voliteľnom predmete Cvičná firma si žiaci založili cvičnú firmu Blow Up Gym s. r. o., ktorú prezentovali v kategóriách najlepšie logo, slogan, katalóg, prezentácia v slovenskom ale aj anglickom jazyku a samotné vystupovanie reprezentantov firmy. Na veľtrhu sa prezentovalo vyše 50 cvičných firiem, ktoré mali možnosť navštíviť aj žiaci základných, stredných škôl ako aj verejnosť.

      O vzornú reprezentáciu školy sa podieľali všetci žiaci cvičnej firmy o čom sa môžete presvedčiť v nižšie priloženej fotodokumentácii.

      Napísala Kristína Babulíková

    • OA Dudova vyhrala
     • OA Dudova vyhrala

     • Okresné kolo žiakov SŠ vo futsale, Bratislava 52018/2019

      V utorok 09.10.2018 naša škola organizovala v športovej hale Vlčie Hrdlo okresné kolo BA 5  vo futsale žiakov SŠ. Turnaja sa  zúčastnilo  dvanásť stredných škôl z bratislavskej Petržalky. Družstva boli rozdelené do štyroch skupín po tri. Do záverečných bojov postúpili víťazi jednotlivých skupín , kde sa bojovalo KO systémom.V tomto ročníku naši chlapci predviedli perfektné výkony a celým turnajom prešli bez prehry. Skupinu „B“ vyhrali suverénne a v semifinále nedali šancu chalanom z Hálovej. Po výhre 3:0 postúpili do finále, kde sa stretli s výbornou „Sklodowskou“. V tomto rozhodujúcom zápase naši chlapci ukázali svoje futsalové umenie. Po prehratom  prvom polčase dokázali zvrátiť nepriaznivý stav a víťazný gól strelili 30 sekúnd pred koncom stretnutia. V závere ubránili jednogólové vedenie a zaslúžene sa stali víťazmi turnaja.

      Chlapcom, ktorí reprezentovali našu školu patrí poďakovanie za predvedené výkony a vzornú reprezentáciu školy.

      KONEČNÉ PORADIE:

      1. Obchodná akadémia, Dudova 4postup do krajského kola
      2. Súkr. športová SOŠ Sklodowskej 1
      3. SPŠE Hálova 16 
      4. SOŠ Farského 9 
      5. Evanjelické lýceum Vranovska 2
      6. Súkr. gymnázium MERCURY, Zadunajská cesta 27
      7. Gymnázium Alberta Einsteina, Einsteinova 35
      8. Bil. Gym. C. S. Lewisa, Haanova 28
      9. OA I. Karvaša, Hrobákova 11
      10. SOŠ podnikania, Strečnianska 20
      11. Súkr. SUŠ animovanej tvorby, Vlastenecké námestie 1
      12. SOŠ technická Vranovska 4

       

      SEMIFINÁLE I.SOŠ Farského  - Súkr. šport. SOŠ Sklodowska   0 : 4  /0:2/

      SEMIFINÁLE II.OA Dudova – SPŠE Hálova  3 : 0  /2:0/

      O 3. MIESTOSOŠ Farského - SPŠE Hálova   1 : 2  /1:1/

      FINÁLESúkr. šport. SOŠ Sklodowska – OA Dudova 2 : 3  /2:1/

     • Projekt „MLADÝ SLOVANISTA“ zavítal na našu školu

     • Vo štvrtok 22.03.2018 sme privítali na našej škole  vzácnu návštevu. V rámci projektu „Mladý Slovanista“  prišli spropagovať futbalový ŠK Slovan Bratislava známe osobnosti   klubu páni  Vladimír Gála – šéftréner mládeže, Martin Ševela  – tréner „A“ mužstva, Filip Hološko – hráč  ligového Slovana a pán Stanislav Kramarič – projektový manažér a koordinátor pre styk s fanúšikmi. Na úvod pán Kramarič oboznámil našich študentov s  bohatou históriou, úspechmi klubu a plánmi do budúcnosti. Pán Gála v krátkosti predstavil fungovanie futbalovej akadémie a taktiež hovoril  o začínajúcej spolupráci s našou školou, nakoľko našimi študentami sú aj niektoré talenty z tejto akadémie.  Po tomto úvode odpovedali na  zvedavé otázky našich študentov  hlavne  tréner „áčka“ Martin Ševela  a Filip Hološko. Naši hostia si pripravili pre študentov aj súťaž v žonglovaní  s loptou o zaujímavé ceny. Pekná akcia sa bola ukončená  autogramiádou trénera Ševelu, hráča Filipa Hološka a fotením študentov so vzácnymi hosťami.

     • Kontraktačný deň cvičných firiem v Šali 2018

     • V ŠALI SME ZÍSKALI CENU !

      Kontraktačný deň cvičných firiem v Šali nám priniesol úspech v podobe krásneho tretieho miesta za najlepšie logo cvičnej firmy Little Sweet Dream, s. r. o. Žiaci III.B, ktorí sa rozhodli pre podnikanie v oblasti „sladkého pokušenia“ mali veľkú radosť z úspechu. Overili si zručnosti z podnikateľského prostredia, súťažili v kategóriách najlepšie logo, slogan, vizitka, katalóg, prezentácia a dizajn stánku. Ich premiéra dopadla výborne o čom sa presvedčíte v krátkom videu.

      Chcem sa poďakovať kolegyni Mgr. Janke Púčkovej za spoluprácu pri preklade katalógu do anglického jazyka. Taktiež Radke, Laure, Ingrid, Donatelle, Dominikovi, Jurajovi, Richardovi a Tomášovi za vzornú reprezenáciu našej školy.

     • Úrad vlády SR ocenil i našich študentov

     • Úspešných študentov, učiteľov či zástupcov škôl, ktorí sa na jeseň minulého roka zapojili do podujatia Road show 2015 prijala vo štvrtok 11. februára 2016 vedúca služobného úradu Úradu vlády SR Tatiana Janečková SR v Zrkadlovej sále úradu vlády. Študenti si prevzali diplomy a ceny za slohové práce na tému „Ako pomohli eurofondy môjmu regiónu“.

      Medzi ocenenými boli aj študenti našej školy:

      Eva Mazúrová (III. A)

      Pavol Kapusta (III. A)


      Študenti sa zúčastnili  slávnostného obeda a prehliadky priestorov Úradu vlády SR. Zaujala ich kaplnka Nepoškvrneného počatia Panny Márie, rokovacia miestnosť vlády a priestory na tlačové konferencie. Študenti si s chuťou vyskúšali posty členov vlády a obligátna selfie nemohla chýbať. Pracovníci úradu vlády s učiteľmi hovorili o zapájaní sa škôl do procesov získavania prostriedkov zo štrukturálnych fondov a informovali ich o zámeroch Road show 2016, ktorá je naplánovaná na jeseň tohto roka.

      Lektori úradu vlády navštívili počas Road show 2015 šestnásť  stredných a stredných odborných škôl v ôsmich krajských mestách na Slovensku. Viac ako 400 študentov si vypočulo prezentáciu, zapojilo sa do testovania znalostí o EÚ, do diskusií a písania slohových prác a iba 20 z nich ocenili.

     • Získajte prihlasovacie meno a heslo !     • Ak ešte nemáte, alebo ste stratili prihlasovacie meno a heslo na vstup do Žiackej knižky, získajte ho od triedneho učiteľa svojho dieťaťa.

      Po prihlásení sa budete môcť vidieť jeho známky a dochádzku.