• OA Dudova víťazom „KRAJSKÉHO KOLA“ /SŠFL/ 2018/2019

8. 2. 2019

V  školskom roku 2018/2019 naša škola organizovala „KRAJSKÉ KOLO“ žiakov stredných škôl vo futsale /SŠFL/. Spoluorganizátorom bola SOŠCH. Poďakovanie za spoluprácu patrí Mgr. Majke Kročkovej z SOŠCH vo Vlčom hrdle, ktorá nám pomáhala pri organizácii turnaja a pánovi Miroslavovi Berzedy, ktorý nám veľmi pomohol materiálnym zabezpečením.

Súťaž prebiehala od októbra 2018 do februára 2019 v športovej hale „Vlčie hrdlo“.

V troch šesťčlenných skupinách hralo 18 škôl BSK. V skupinách hrali družstvá každý s každým a bojovali o postup do finálovej časti. Z každej skupiny postúpili prvé dve družstvá a dve družstvá z tretích miest, ktoré získali najviac bodov. Poradie družstiev pre finálovú časť sa určilo podľa počtu bodov získaných zo všetkých zápasoch v skupine. Osem tímov bojovalo KO systémom vo štvrťfinále.

Do štvrťfinálovej osmičky postúpili z prvého miesta v skupine, Spojená škola Tilgnerova /A/ Gym. Tomášiková /B/a Gym. Matky Alexie /C/. Z druhého miesta si zabezpečili postup Súkr. SOŠE Frassatiho /A/, SPŠE Hálova /B/ a Gym. Bilikova /C/. OA Dudova postúpila z tretieho miesta /C/ spolu s  1.súkromným gymnáziom z Bajkalskej /A/.

• ECDL – Digitálne zručnosti pre život

7. 2. 2019

Naša škola sa zapojila do projektu ECDL – Digitálne zručnosti pre život, ktorý bol realizovaný s podporou BSK a Slovenskej informačnej spoločnosti. Jeho zámerom bolo zlepšiť dôležitú zložku pripravenosti absolventov stredných škôl na vstup do pracovného života alebo do ďalšieho štúdia a zvýšiť tak schopnosti využívať PC na pracovné účely. Projekt prebiehal vo viacerých fázach, pričom finálnou fázou bolo testovanie žiakov z jednotlivých modulov ECDL, ktoré sa uskutočnilo so žiakmi III. B triedy 28. a 29. januára 2019 pod vedením akreditovaného skúšobného komisára. Žiaci tretieho ročníka obchodnej akadémie tak získajú medzinárodný ECDL certifikát platný až v 140 krajinách sveta.

• OD SLOVENSKEJ KORUNY K EURU

6. 2. 2019

Žiaci I.B mali jedinečnú príležitosť zúčastniť sa výstavy v Národnej banke Slovenska s názvom

„Od slovenskej koruny k euru“. Mali možnosť dozvedieť sa odpovede na otázky:

•  prečo sa európske štáty integrovali do Európskej únie a eurozóny
            • ako vznikajú a končia mince, ako vznikajú a končia bankovky
            • prečo potrebujeme poznať ochranné prvky bankoviek

Súčasťou výstavy bola zaujímavá interaktívna prednáška, na ktorej si mali možnosť pozrieť krátky tematický film, vyskúšať a overiť si nadobudnuté vedomosti z podnikovej ekonomiky, ale aj ďalšie zaujímavosti.