• Olympiáda Mladý účtovník 2024

21. 3. 2024

Dňa 19. marca 2024 sa traja naši maturanti  - Laura Baranová zo IV. A, Olívia Benkovská a Andrej Tománek zo IV. B zúčastnili 1. online kola olympiády Mladý účtovník, ktoré pripravila firma KROS, a. s. spolu so Slovenskou komorou certifikovaných účtovníkov.

Počas dvoch hodín riešili čiastkové príklady zamerané na konkrétne oblasti z účtovníctva.

Žiaci mali možnosť overiť si svoje vedomosti a zručnosti pred blížiacou sa praktickou maturitnou skúškou.

Ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

Ing. Kabová Martina

• Exkurzia žiakov do Českej televízie Praha

19. 3. 2024

Žiaci našej školy 3. C triedy, mali možnosť zúčastniť sa exkurzie do ČT Praha – ČT 1 a 2 a ČT 24. O srdečné privítanie nás všetkých sa postarala zamestnankyňa ČT 24, pani Mgr. Tomášová, ktorá spolu s kolegami nás následne po skupinách sprevádzala Českou televíziou. Žiaci mali možnosť oboznámiť sa s celým procesom tvorby spravodajských reportáží, tak tuzemských ako aj zahraničných. Previedli nás všetkými štúdiami ČT.

Umožnili našim žiakom vyskúšať si aké je to pracovať pred televíznou kamerou, postaviť sa za moderátorsky pult spravodajstva a čítať z čítačky. Nasledovala prehliadka strižne, vybavenej rôznymi zariadeniami, kde im vysvetlili, ako prebieha strihanie videí. Zodpovedali nám akúkoľvek otázku a vytvorili veľmi priateľskú atmosféru.

Vo voľnom čase sme si spoločne pozreli Staré mesto Praha a povedali o histórii najvýznamnejších pamiatok.

Pre všetkých zúčastnených žiakov bola táto exkurzia nezabudnuteľným zážitkom.

Ing. Eva Poloniová

• Pozorovanie pri práci ERASMUS+ pre vzdelávanie a odbornú prípravu

12. 3. 2024

V rámci programu Erasmus + o pozorovaní pri práci sa dve vyučujúce odborných predmetov zúčastnili plánovaného pobytu v Čechách, v meste Tábor na Obchodnej akadémii v čase od 25.02.2024 do 01.03.2024. V rámci tohto programu sme sa snažili odpozorovať a následne porovnať spôsob vyučovania, hodnotenia, motiváciu, aktivity, priebeh maturitných skúšok, prijímacích skúšok ako aj inklúziu a prácu so znevýhodnenými žiakmi u nás na Slovensku, konkrétne na našej Obchodnej akadémii a v Čechách. Poobede bola možnosť spoznávať pekné, historické a udržiavané mesto Tábor.

Ing. Martina Kabová a Ing. Kristína Tokárová