• meduza obrazok
          • Prečo (ume)nie?

Dňa 20.12.2022 žiaci III.E navštívili novootvorenú Slovenskú národnú galériu. Pozreli si moderné vystavené exponáty, napríklad medúzu vytvorenú mladými umelcami. Žiakov ohúrila veľkoleposť budovy, ktorá je sama umeleckým dielom.

V predvianočnej atmosfére sme obdivovali aktuálnu výstavu Prečo (ume)nie? Žiaci hľadali odpovede na otázky: Musí byť umenie vždy krásne? A musím mu vždy rozumieť? Kto je to umelec alebo umelkyňa? Môžem sa aj ja stať súčasťou umeleckého diela? Môžem sa v galérii smiať? A prečo tam chodiť, keď je už všetko online? Potrebujú umelecké diela názvy? Môže si umenie vystačiť len so samotnou myšlienkou? Veď toto zvládnem urobiť aj ja!

• Ako rozbiehať svoje projekty

Dnes 20. decembra 2022 nás prišiel navštíviť náš bývalý učiteľ matematiky a informatiky pán Ján Horváth. Spolu sme mali besedu na tému funraising a podnikateľské myslenie. Dozvedeli sme sa veľa nových a užitočných informácií, ktoré nám môžu pomáhať pri zakladaní vlastných projektov. Napríklad ako nadobudnúť finančné zdroje na realizovanie našich nápadov. Zistili sme, čo všetko stojí za založením školy a jej efektívnym fungovaním. Za túto príležitosť sa chceme v mene celej triedy IV.C poďakovať našej škole a pánovi Horváthovi za jeho drahocenný čas.

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

🎄🎁❤️Celá naša škola sa veľmi srdečne zapojila do tohtoročného projektu ,,Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?´´🎄🎁❤️
            Darčekov pre seniorov v domovoch dôchodcov sa pripravilo naozaj veľa a preto sme nesmierne radi, že môžeme urobiť seniorom tohtoročné Vianoce veselšie a štedré.

Žiačky z 3.C triedy ( Alexandra Balciarová, Alexandra Gloneková, Lucia Horváthová, Kitty Čambáliková) boli Vianočné darčeky osobne doručiť do domova dôchodcov SenDom a pre seniorov si pripravili aj milý Vianočný program, čím im vyčarili úsmev na tvári a spríjemnili zimné dopoludnie.

Veľmi im za to ďakujeme:)

Teší nás, že sme mohli poslať kúsok lásky ľuďom, ktorí si to naozaj veľmi zaslúžia.🎄🎁❤️
            Všetkým zúčastneným srdečne ďakujeme.

Katarína Repáková a Školský parlament

• Medzinárodná súťaž BEST IN ENGLISH

Dňa 30. 11. 2022 sa naša škola zúčastnila medzinárodnej súťaže BEST IN ENGLISH formou online testu. Študenti absolvovali porozumenie počutého textu, čítaného textu a gramaticko-lexikálnu časť.

Súťaže sa zúčastnilo 22 779 študentov, 704 škôl z 34 krajín.

Víťazom súťaže je Attila Agárdi z Magyar-Angol Tannyelvű Gimnázium és Kollégium, Balatonalmádi, Hungary.

• Nenávistné prejavy na internete

Dňa 15.12.2022 sa všetky druhé ročníky zúčastnili besedy s pánom Miroslavom Schlesingerom. Beseda bola pre nás veľmi podnetná. Dozvedeli sme sa, čo je to kyberšikanovanie a sexuálne zneužívanie. Získali sme informácie, ako sa nestať obeťou a ako si máme chrániť svoje súkromie. Ak by sme sa však v budúcnosti stali terčom páchateľov, vieme, na koho sa máme obrátiť, koho požiadať o pomoc a naučili sme sa, ako si máme zabezpečiť dôkazy.

• Slovenské národné múzeum

Žiaci II. F navštívili Bratislavský hrad, kde má svoje expozície Historické múzeum SNM. Nadšenci histórie si mohli prezrieť expozíciu o dejinách Slovenska od najstarších čias po stredovek. Ďalšou časťou prehliadky bola výstava N89 – Cesta k slobode. Od revolučných dní v roku 1989 dorástli na Slovensku dve generácie mladých ľudí, ktorí buď Nežnú revolúciu nezažili, alebo mali sotva 10 rokov a teda ešte nerozumeli politickým zmenám v štáte. Preto začiatok výstavy je zasadený do polovice 80. rokov 20. storočia a vnímavý návštevník bude mať možnosť spoznať alebo pripomenúť si hlavné obmedzenia slobody v komunistickom Československu.

Pondelok 20. 5. 2024