• Kornélia Burghardtová – víťazka Krajského kola súťaže v SIP.

Dňa 8. februára sa konalo na Obchodnej akadémii, Nevädzová 3, Bratislava, Krajské kolo v súťaže v spracovaní informácií na počítači. Víťazkou v kategórii – UTX (úprava textu na počítači pomocou korektorských značiek) sa stala Kornélia Burghardtová, žiačka 2.C triedy. Ako víťazka Bratislavského kraja postúpila do celoslovenského kola, ktoré sa uskutoční v marci na Obchodnej akadémii v Seredi. Na krásnom druhom mieste v tej istej kategórii sa umiestnila Laura Baranová, žiačka 3.A triedy. Obom dievčatám srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy. Kornélii prajeme veľa úspechov v celoštátnej súťaži.

• Lyžiarsky výcvik v Tatranskej Lomnici

Ani tento rok žiaci našej školy nemohli byť ukrátení o lyžiarsky výcvik, a tak sa v 2 turnusoch v mesiaci január a február žiaci prvých a druhých ročníkov vydali na svahy Tatranskej Lomnice spolu so svojimi vyučujúcimi.

Snehové podmienky boli vynikajúce a všetci zažili tú pravú tatranskú zimu. Program lyžiarskeho výcviku bol nabitý hneď po príchode, keďže všetci museli prejsť skúškou ohňom a zvládnuť zjazd zadelenia do skupín. Od pondelka do piatku potom lyžovali vo svojich družstvách od najzručnejších po úplných začiatočníkov. Večer ich čakali prednášky, na ktorých sa naučili pravidlá správania sa na svahu, či spoločenský zábavný program, vďaka ktorému utužili svoje vzťahy a súdržnosť v družstve. Súťažili v rôznych kvízoch, pohybových hrách, či v imitovaní. Každý večer prebiehalo bodovanie izieb, v ktorom zvíťazili žiaci izieb, ktorí mali najväčší poriadok a boli najviac disciplinovan

• Hackathon 2023

S obrovským nadšením by sme sa s vami chceli podeliť o radosť, že vybraní žiaci III.E triedy, Alexander Pallesitz, Emma Jesenská, Erik Valentín, Michal Hledík a Viktória Živnová sa v dňoch 07. 02. 2023 – 09. 02. 2023 zúčastnili prestížnej celoslovenskej súťaže žiakov stredných a vysokých škôl s názvom PRONEA HACKATHON ročník 2023 v Partizánskom.

• Konferencia učiteľov LIFE2023

Vo fínskom meste Rovaniemi sa v dňoch 27.1. 2023 - 3.2.2023 konala medzinárodná konferencia učiteľov s názvom LIFE2023. Stretli sa na nej učitelia z 26 krajín sveta od Malajzie cez Singapur, Európu až po USA.

Slovensko na LIFE2023 vďaka programu Erasmus+ reprezentovali štyri učiteľky z našej školy – Denisa Pearson, Barbora Jergová, Katarína Repáková a Michaela Malinkovičová.

• Ekonomická olympiáda

Dňa 6. februára 2023 sa konalo krajské kolo Ekonomickej olympiády na pôde Ekonomickej univerzity v Bratislave. Do krajského kola postúpili dvaja žiaci IV.A triedy, Patrik Brejka a Stanislav Turčánik, ktorí v plnej sile prezentovali ich vedomosti nadobudnuté počas štúdia na našej obchodnej akadémii.

• Prezentácia eTwinning projektov počas DOD

Dňa 7. 2. 2023 sa na našej škole uskutočnil Deň otvorených dverí. Pri tejto príležitosti žiaci prvého a druhého ročníka prezentovali svoju činnosť v rámci medzinárodných projektov eTwinning.

Záujemcovia o štúdium a ich rodičia mali možnosť dozvedieť sa, čo je eTwinning projekt, prečo sa naša škola zapojila do tohto typu projektového vzdelávania, a ako pracujeme na projekte.

• OA Dudova otvorila dvere

Obchodná akadémia na Dudovej ulici otvorila 7. februára 2023 opäť svoje brány pre rodičov, žiakov i výchovných poradcov.

Počas dňa otvorených dverí sme predstavovali priestory školy, projekty, systém výučby, náplň jednotlivých predmetov i športové možnosti. Tešíme sa, že opäť vyše 200 základniarov prejavilo záujem o našu školu.

• Erasmus+ 2022

Dnes sme mali možnosť odprezentovať a odovzdať naše skúsenosti z programu Erasmus+ našim mladším spolužiakom z tretieho ročníka. Tento program sme absolvovali v rámci praxe v septembri 2022 vo Valencii, v Španielsku. Prezentáciou sme ich chceli navnadiť na účasť na tomto programe. Informovali sme ich o tom, čo je potrebné urobiť na zúčastnenie sa na programe, ako celkový pobyt v zahraničí prebieha a aké skúsenosti môžu nadobudnúť.

• Vianočný eTwinning 🎄🎁❄

Obdobie Vianoc už tradične patrí k tým najobľúbenejším. V rámci nášho eTwinning projektu „English eGrammar sme sa rozhodli uskutočniť spoločné online stretnutie, ktoré nebude zamerané iba na anglickú gramatiku, ale obohatí naše vedomosti o poznanie či a ako oslavujú Vianoce študenti z našich partnerských škôl zo Španielska, Rumunska, Jordánska a Turecka. Okrem zaujímavostí z vianočnej kuchyne a informáciám o vianočných zvykoch si žiaci spoločne ozdobili virtuálny vianočný stromček, polámali jazyk na výslovnosti vianočného priania v arabskom, rumunskom a španielskom jazyku a na záver si spoločne zaspievali kolegu „We wish you a merry Christmas.

Pondelok 20. 5. 2024