• Stretnutie z British Council

Dňa 12. 4. 2023 sa na našej škole uskutočnili prednášky pre študentov tretieho ročníka. Pani Martina Schneeweiss z British Council motivovala študentov k zdokonaľovaniu sa v anglickom jazyku, pretože im to otvára širšie globálne možnosti štúdia v zahraničí a lepšie pracovné uplatnenie. Zároveň ich informovala aj o medzinárodne uznávaných jazykových skúškach.

• Umenie – zážitkové učenie

Žiaci 2. F navštívili Danubiana Meulensteen Art Museum na Dunaji, kde si prehliadli maľby od Marie Zerres v jej výstave Kalypso, tvorbu Martina Dzureka s názvom Okamihy, ilustrácie od Hedvigy Guttierez, či fotografie od Márie Švarbovej inšpirované estetikou neskorého socializmu.

Mgr. Polášková

• Eko aktivita

V stredu 5. apríla sa aj napriek chladnému počasiu ti najodvážnejší študenti z 1.F, 2.E a 3.E podujali pomôcť životnému prostrediu a vyčistiť kúsok Horského parku.

Touto a podobnými aktivitami sa snažíme našim študentom ukázať, že nám má záležať na prostredí, v ktorom žijeme.

Ďakujeme za pomoc prírode.

• Návšteva v knižnici

Dňa 04.04.2023 sa triedy I. A, I. B a I.C zúčastnili podujatia v Petržalskej knižnici v pobočke na Prokofievovej ulici. Žiaci sa zoznámili s fungovaním knižnice a s knižničným informačným systémom. Zároveň sa mohli bezplatne zapísať do knižnice a požičať si z bohatej ponuky kníh tejto pobočky.

Mgr. Virsiková

• Exkurzia Londýn

V dňoch 27. - 29. marca 2023 sa 17 žiakov z tried III. B a III. C zúčastnilo exkurzie do Londýna. V spoločnosti pedagogického dozoru a sprievodcov navštívili historické pamiatky mesta, Britské múzeum aj Národnú galériu. Žiaci si užili cestovanie metrom a poschodovými autobusmi, nakupovanie na Oxford Steet a návštevu zaujímavých častí Londýna ako Soho a Camden. Takisto mali možnosť na vlastnej koži zažiť premenlivé londýnske počasie a precvičiť si angličtinu v rôznych komunikačných situáciách.

• Prvé eTwinning stretnutie

Dňa 23. 3. 2023 sa v našej škole uskutočnilo prvé stretnutie učiteľov, ktorí prejavili záujem o eTwinning projekty. Obsahom prvého stretnutia bolo oboznámenie sa s pojmom eTwinning, učitelia sa tiež dozvedeli aké benefity ponúka toto projektové vyučovanie.

eTwinning projekt je špecifickou formou projektu, ktorá vyžaduje kolaboráciu žiakov, rozvíjanie ich kritického myslenia a digitálnych zručností. Splnenie kritérií pre získanie certifikátu kvality posudzuje Národná agentúra pre eTwinning v Bratislave, v prípadne udeľovania medzinárodného certifikátu je to Národná agentúra v Bruseli.

• Krajská prehliadka SOČ dopadla úspešne, blahoželáme!!!

V dňoch 29. 3. 2023 a 30. 3. 2023 sa žiaci našej školy zúčastnili krajského kola súťaže SOČ odkiaľ si odniesli veľa zážitkov a krásne umiestenia. Veronika Magyaricsová sa v odbore 14 – Tvorba učebných pomôcok, didaktické technológie umiestnila na 2. mieste a postupuje do celoslovenského kola, ktoré sa bude konať v Modre. Veronika Nováková v odbore 08 – Cestovný ruch, hotelierstvo, gastronómia obsadila 3. miesto. Výborne našu školu reprezentovali Alexander Pallesitz v odbore Voľný čas a Kristián Bobačic a Erik Valentín rovnako v odbore 14 - Tvorba učebných pomôcok, didaktické technológie.

• VEĽTRH PODNIKATEĽSKÝCH TALENTOV

Dňa 28.03.2023 sa žiaci III.E a III.B triedy zúčastnili veľtrhu podnikateľských talentov, čo je celoslovenská súťaž študentských firiem, ktorá je súčasťou najväčšieho podnikateľského festivalu v Európe Gen-E.

Spoločne sme sa inšpirovali podnikateľskými nápadmi prezentujúcich stredných škôl a zároveň sme podporili zúčastnené študentské firmy kúpou ich výrobkov.

Pondelok 20. 5. 2024