• EKONOMICKÁ OLYMPIÁDA

Dňa 9. decembra 2022 sa konalo školské kolo Ekonomickej olympiády, ktorého sa zúčastnili žiaci štvrtého ročníka našej školy. Ekonomická olympiáda je celoslovenská súťaž v znalostiach z ekonómie a financií, na ktorej príprave sa spolupodieľajú ekonómovia a odborníci z inštitútu INESS, Národnej banky Slovenska, Ekonomickej univerzity v Bratislave a ďalších inštitúcií. Prostredníctvom online testu pozostávajúceho z 25 otázok si naši žiaci mohli overiť svoje vedomosti z oblasti ekonomických vied, ktoré nadobudli počas celého štúdia na Obchodnej akadémii. Úspešní súťažiaci majú možnosť byť prijatí na vysokoškolské štúdium vybraných partnerských univerzít bez prijímacích skúšok alebo vyhrať rôzne vecné ceny.

• Historická a vianočná Viedeň

Dňa 9. 12. 2022 sme so žiakmi 2. B, 2. C a 3. B podnikli výlet do Viedne, na ktorý sa žiaci veľmi tešili. Z autobusu sme si najprv prehliadli Komplex budov OSN, Práter, Viedenskú štátnu operu a divadlo, Budovu rakúskeho parlamentu a ďalšie zaujímavé budovy na veľkom okruhu vo Viedni.

Pešiu prehliadku sme začali pri umeleckohistorických múzeách, a pokračovali sme k najznámejšiemu sídlu Habsburgovcov – palácu Hofburg. V rámci prehliadky so sprievodcom sme mali možnosť pozrieť Lipican palác, ďalej dom, kde žil Mozart, kapucínsky kostol, kde sa vo viedenskej Kapucínskej krypte pochovávali príslušníci habsburskej a habsbursko-lotrinskej dynastie, Dóm sv. Štefana a prejsť sa nákupnou ulicou, ktorá existuje už od románskych dôb - Kärtner strasse. Plynule sme sa presunuli k Radnici, najväčším vianočným trhom vo Viedni, ktoré si žiaci mohli pochutnať na domácich rakúskych špecialitách.

• Nainštalujte si Microsoft 365 vo vydelávaní
          • OFFICE 365 A3 pre školy!

Obchodná akadémia Dudova 4, Bratislava poskytuje od 29.9.2022 všetkým študentom, učiteľom a zamestnancom bezplatne Office 365 A3. Tento produkt Microsoftu obsahuje najnovšiu verziu Office 365, t. j. aplikácií Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Access, Publisher atď. Je dostupná na offline a online použitie. Office 365 A3 je možné nainštalovať do 5 počítačov (tabletov, smartfónov) s operačným systémom Windows, Mac alebo Android.

• Exkurzia závodu Volkswagen Slovakia, a.s.

Po 3-ročnej covidovej prestávke sme na našej škole opäť využili možnosť zúčastniť sa exkurzie vo

výrobnom podniku Volkswagen Slovakia, a.s., Bratislava.

Dňa 5.12.2022 mali žiaci 2.C možnosť spoznať závod a získať v skratke prehľad o procese výroby

automobilov.

Prehliadka zahŕňala kombináciu dvoch hál karosáreň a agregátnu halu. Žiaci sa rozdelili na 2 skupiny, ktoré po závode sprevádzali dvaja sympatickí mladí sprievodcovia. Žiaci sa dozvedeli zaujímavosti nielen o výrobe automobilov, ale aj o histórii podniku a benefitoch, ktoré ponúka výrobný podnik svojim zamestnancom.

• DOD NA OA DUDOVA 2022

Vážení rodičia, milí žiaci,

dňa 1. decembra 2022 sa na našej škole uskutočnil Deň otvorených dverí.

Teší ma, že po dvoch pandemických rokoch sme mohli brány Obchodnej akadémie Dudova otvoriť pre všetkých záujemcov o našu školu. O kvalitách našej školy sa prišlo presvedčiť rekordných 310 žiakov zo základných škôl. Som rád aj za všetkých rodičov, ktorí si našli čas a prišli si vypočuť osobné skúsenosti žiakov, nazrieť do tried a odborných učební a na vlastné oči tak spoznať benefity našej strednej odbornej školy.

Pondelok 20. 5. 2024