• Krajské kolo v SIP

Dňa 7. februára 2024 sa uskutočnilo na OA Nevädzová Krajské kolo v SIP (spracovanie informácií na počítači). V disciplíne 10-minútový odpis na rýchlosť a presnosť sa na 3. mieste umiestnila naša všestranne talentovaná žiačka Laura Baranová. Ako jediná zo všetkých súťažiacich absolvovala aj druhú disciplínu UTX – úprava textu na počítači, v ktorej získala krásne 2. miesto. V súťažnej disciplíne 10-minútový odpis získali: 4. miesto – Adrian Podstupka, 6. miesto Adrián Kollarovič. Certifikát za účasť na súťaži dostali aj ďalší dvaja žiaci našej školy, a to Kornélia Burghardtová a Patrik Uhrinčať. Ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a prajeme mnoho ďalších úspechov v súťažiach!!

• SACRUM

Ako súvisí hudba s matematikou, optika s architektúrou, anatómia s rečou a jazykom? Čo majú spoločné Matrix a Apolónov chrám v Delfách alebo Margaret Thatcherová s frázou „videl som to na vlastné oči“? Na tieto otázky hľadali odpovede žiaci I.A a II.B triedy v stredu 07.02.2024 v divadle Ludus na predstavení Sacrum - vzdelávanie umením v performance lecture Andreja Kalinku a jeho kolektívu.

• FINANČNÁ SLOBODA

V stredu 7. februára 2024 sa žiaci III.B zúčastnili workshopu s názvom Finančná sloboda, na ktorom si mali možnosť pomocou hry ,,Finančná sloboda“ vyskúšať, ako fungujú rôzne typy investovania do akcií či do dlhopisov. Pomocou tejto certifikovanej hry sa naučili, ako hospodáriť so svojimi peniazmi a taktiež mnohé iné podstatné informácie, ktoré im pomôžu finančne riadiť svoju budúcnosť. Po dohraní hry boli žiakom predstavené skutočné scenáre, ako dokáže investovanie do akcií zarobiť ľudom peniaze a ako im dokážu zhodnotené peniaze zabezpečiť pohodlný dôchodok.

• Lyžiarsky výcvik na Donovaloch

S príchodom nového roka máme za sebou už aj prvý turnus lyžiarskeho výcviku so žiakmi bilingválneho štúdia, ktorý sa uskutočnil v termíne od 14. do 19. januára 2024 v lyžiarskom stredisku na Donovaloch.

Horské slnko nás síce za tých 6 dní veľmi neopálilo, ale aj tak si žiaci užili skutočnú tatranskú zimu. Snehové podmienky boli výborné a aj úplní začiatočníci zdolávali lyžiarske svahy už na druhý deň.

• Olympiáda zo slovenského jazyka

Dňa 14. 12. 2023 sa uskutočnila olympiáda zo slovenského jazyka. Pozostávala z troch častí - z testu, ktorý sa riešil online, práce s textom a z prípravy rečníckeho prejavu.

Všetci zúčastnení si zaslúžia poďakovanie. Spomedzi nich najväčší počet bodov získali a zároveň sa stali úspešnými riešiteľkami:

Nedeľa 5. 5. 2024