• Umelá inteligenia a online marketing v praxi

Žiaci IV. E na predmete marketing mali možnosť dozvedieť sa zaujímavé informácie z prostredia umelej inteligencie. Peter Gažo - google expert, diskutoval so žiakmi na témy: Tvorba a optimalizácia reklamných kampaní na Google, vývoj aplikácií, webdesign, reklama na sociálnych sieťach.

Zodpovedal na otázky, ktoré sa žiaci pýtali a zaujímali ohľadom online marketingu, Tik Toku, Idea makerov, sociálnych sietí FB, instagramu a iné.

• JOBIIS

,,Študenti, školy a firmy – spoločne k úspešnej budúcnosti.“

Skupinka spolužiakov (budúci tím JOBIIS) tretieho ročníka obchodnej akadémie Dudova 4 v Bratislave, sa vo februári 2023 vybrala na súťaž Pronea Hackathon, z ktorej po tvrdej 48-hodinovej drine odkráčala ako víťazný tím s revolučným nápadom, projektom JOBIIS. O výhernom mieste rozhodla odborná porota v zložení David Nan-Yang Lee, veľvyslanec Taipei na Slovensku, Gabriel Galgóci, prezident Amcham, Miriam Lexmann, europoslankyňa, Vladimír Šucha, vedúci zastúpenia EK na Slovensku, Oldřich Holiš, predseda Slovenskej živnostenskej komory, Peter Balík, generálny riaditeľ Sekcie inovácií, strategických investícií a analýz (HUB), MIRRI, Katarína Kretter, riaditeľka oddelenia komunikácie ENVI-PAK.

• Festival Slobody

Dňa 7.11.2023 sa žiaci II.B a II.E zúčastnili multižánrového medzinárodného Festivalu slobody, ktorý organizuje Ústav pamäti národa. Festival pripomína a analyzuje obdobie neslobody na Slovensku. Pozreli sme si dva filmy. Prvý bol dokumentárny s názvom Ruky na skle. Hovoril o najväčších hrdinoch záchrany tzv. Wintonových detí, ich rodičoch. Film prostredníctvom piatich zachránených detí rozpráva príbeh ich rodín, spomienky na cestu vlakom do Británie, aj to, ako sa im potom v Anglicku žilo. Režisérkou filmu bola Veronika H. Tóthová a po pozretí filmu nasledovala diskusia s touto režisérkou. Potom nasledoval historický hraný film Deti od Windermere. Skutočný príbeh skupinky detí a dospievajúcich, ktorí prežili koncentračné tábory a väčšinou boli jedinými členmi svojich rodín, ktorí prežili holokaust. Oba filmy aj diskusia nám pomohli uvedomiť si, aká je sloboda dôležitá pre všetkých v kaž

• Záložka do knihy spája slovenské školy

Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave vyhlásila už 12. ročník celoslovenského projektu pre stredné školy Záložka do knihy spája slovenské školy. Tohoročná téma znela:

Hrdinovia detektívnych románov.

Do projektu sa zapojila aj naša škola. Prváci obchodnej akadémie vyrábali umelecké diela – záložky, ktoré slúžia nielen na podporu čítania, ale umožňujú študentom nadviazať kontakty medzi slovenskými strednými školami. Našou partnerskou školou sa tento rok stala

• Living Memory

Dňa 24.10.2023 sa uskutočnila prednáška a workshop pre žiakov druhých ročníkov z dejepisu. Občianske združenie Living memory si pripravilo program pod názvom Nový program pre demokraciu, pretože po 33 rokoch od pádu komunistického režimu v Československu v roku 1989 sa slovenská spoločnosť dostala do stavu, keď dopláca na nevyrovnanie sa s totalitnými režimami v 20. storočí. Prejavuje sa to nárastom extrémizmu, frustrácie a masívnej akceptácie konšpiračných teórií a dezinformácií, ktoré sa dotýkajú aj nás. Zároveň študenti absolvovali aj workshop orientovaný na posilnenie rozvoja kritického myslenia a odolávanie dezinformáciám.

• ŽENA, KTORÁ INŠPIRUJE MLADÝCH ĽUDÍ

Obchodná akadémia participuje na medzinárodnom projekte Inspiring Girls Slovakia, a práve preto prijala pozvanie na našu školu Petronela Halamová, hlavná štátna radkyňa, ktorá pracuje na oddelení strategickej komunikácie komunikačného odboru MZVEZ SR.

Žiakov III.C zaujala svojim rozprávaním o detstve, o štúdiu na škole doma aj v zahraničí. Rozprávanie doplnila zážitkami, ale aj prekážkami, ktoré musela prekonať a nevzdala sa. Svojim osobným postojom, radami a humorom motivovala a inšpirovala žiakov, za čo jej kládli rôzne otázky.

• OA DUDOVA IMATRIKULUJE PRVÁKOV🥇

Naše tohtoročné školské imatrikulácie, ktoré sa konali dňa 20.10. 2023 boli bez pochýb plné zábavy, zoznámenia sa s novými prvákmi a plné nových začiatkov. 🤩 Pripravené sme mali rôznorodé aktivity, vrátane hudobného kvízu, pekelnej výzvy, Twister a mnoho iných ďalších prekvapení. 🤭 Mali sme príležitosť spoznať nových žiakov/ spolužiakov a začať budovať trvalé priateľstvá. 🥰

Nedeľa 5. 5. 2024