• JOBIIS v NEW YORKU

V dňoch 24.11.-30.11.2023 sa tím JOBIIS vybral so svojím revolučným startupovým projektom reprezentovať našu školu do „Veľkého jablka“, ako je nazývaný New York, USA.

Počas našej výpravy sme nadobudli množstvo zážitkov a skúseností a dostali sme sa aj na miesta, kde sa bežný turista nedostane. Okrem dominánt ako Socha slobody, Times Square, najslávnejšie námestie na svete, známy Central Park či dych vyrážajúca vyhliadka na celú metropolu z One World Observatory z výšky 386,5 metrov, sme navštívili aj múzeum Ground Zero a pamätník 9/11 kde sme sa doslova ponorili do nie tak dávnej smutnej minulosti pádu WTC. Osobitne by sme chceli vyzdvihnúť pohostinnosť pána Henryho Kallana, majiteľa hotelovej siete Library Hotel Collection, ktorý nám poskytol ubytovanie v jednom z jeho rozprávkových hotelov v tesnej blízkosti známej Fifth Avenue. Do obrovského úžasu nás dostalo aj pozvanie pani profe

• MEDZINÁRODNÁ SÚŤAŽ BEST IN ENGLISH

Dňa 16.11.2023 sa naša škola zúčastnila medzinárodnej súťaže BEST IN ENGLISH formou online testu. Študenti absolvovali porozumenie počutého textu, čítaného textu a gramaticko-lexikálnu časť.

Súťaže sa zúčastnilo 24 343 študentov, 702 škôl z 34 krajín.

Víťazom súťaže je Abdulkerim Kurgaš s počtom bodov 122,5 z Gimnazija "Visoko", Bosnia and Herzegovina.

• 25. Medzinárodný veľtrh cvičných firiem

V dňoch 29. – 30.11. sa žiaci 3.B zúčastnili 25. Medzinárodného veľtrhu cvičných firiem, ktorý sa konal v priestoroch Slovak Business Agency v Bratislave.

Na tomto veľtrhu žiaci prezentovali svoju firmu – cestovnú kanceláriu Way 2 go, s. r. o. S ďalšími cvičnými firmami – slovenskými, ale aj zahraničnými – počas veľtrhu obchodovali, vymieňali si skúsenosti a dozvedeli sa o mnohých zaujímavostiach typických pre ich krajiny.

• Červené stužky

1. december je Svetový deň boja proti AIDS. Jeho symbolom sú červené stužky, ktoré sme si aj my 1. decembra pripli na znak spoluúčasti a podpory takto chorých. Veľakrát sú to najmä nevinné deti. Našou túžbou je naučiť sa pozerať na túto problematiku pozitívnymi očami a naučiť zaujať mladých ľudí pozitívny postoj aj v ťažkostiach a problémoch dnešnej doby k vlastnému zdraviu a životu, ako aj k zdraviu a životu druhých.

• Projekt Softskills

Žiaci štvrtých ročníkov sa zúčastnili prednášky, kde im bola pánom Kováčom predstavená možnosť zúčastniť sa bezplatného vzdelávania, ktoré zahŕňa nasledujúce témy:

- time management

- obchodná a jednoduchá psychológia

- tvorba formálnych a neformálnych vzťahov

- základy finančnej gramotnosti

• Otvorili sme brány našej školy

Dňa 29. novembra 2023 v čase od 8:30 do 14:00 h sa otvorili brány Obchodnej akadémie, Dudova pre záujemcov o štúdium na našej škole. Viac ako 500 žiakov a ich rodičov sa prišlo na vlastné oči presvedčiť o kvalitách štúdia u nás.

Skupinky sprevádzali žiačky a žiaci našej školy, ktorí predstavili moderné priestory našej školy. Kolegyne a kolegovia z pedagogického zboru ochotne zodpovedali otázky ohľadom štúdia v odboroch obchodnej akadémie i bilingválneho odboru. Pani ekonómka vo vestibule prezentovala úspešné Erasmus+ projekty, vďaka ktorým naši žiaci môžu zadarmo vycestovať do slnečného Španielska či Portugalska.

• Kyberšikana

V dňoch 10. a 28. novembra 2023 sa vo všetkých triedach prvého ročníka uskutočnila prednáška o kyberšikane pod vedením pani kpt. Mgr. Gabriely Grísovej z Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave. Jej cieľom bolo poučiť žiakov o tom, čo je to šikana v kyberpriestore a ako sa dá voči nej účinne brániť. Šikanovanie nie je iba neetickým správaním, ale aj trestným činom. Veríme, že žiaci si z tejto prednášky odniesli mnoho zaujímavých informácií, ktoré im pomôžu bezpečnejšie sa pohybovať v online priestore.

• Odborná prednáška

Dňa 27. 11. 2023 za žiaci IV. C triedy zúčastnili prednášky na tému Účtovná uzávierka a účtovná závierka, ktorú pre nás pripravila pani Martina Kristeľ zo spoločnosti LeitnerLeitner Tax, s. r. o.

V úvode nám predstavila spoločnosť, predmet podnikania spoločnosti a pôsobenie na trhu.

Prednáška bola zameraná na zdôraznenie osobitností pri zostavení účtovnej závierky a upozornila nás aj na zmeny.

Sobota 27. 4. 2024