• MÚZEUM HOLOKAUSTU V SEREDI

Dňa 8. apríla 2024 sa naši študenti II. A, II.B, II.C a II.E zúčastnili exkurzie do SNM - Múzea holokaustu v Seredi, ktoré sa nachádza v priestoroch bývalého pracovného a koncentračného tábora. Pozreli sme si toto autentické miesto viažuce sa k tragickému obdobiu riešenia židovskej otázky na Slovensku počas druhej svetovej vojny. V múzeu sú vystavené dobové dokumenty, fotografie a predmety súvisiace s prenasledovaním Židov na území Slovenska. Jedným z vystavených artefaktov je dobytčí vagón, v ktorom deportovali Židov do koncentračného tábora Osvienčim.

• PRVÁCI V KNIŽNICI

V dňoch 08.04.2024 a 09.04.2024 sa všetci študenti našich prvých ročníkov zúčastnili exkurzie do pobočky Knižnice Petržalka na Prokofievovej ulici. Jednotlivé triedy sa postupne vystriedali v pobočke, kde sa dozvedeli, ako knižnica funguje, aké knihy si môžu požičať. Naučili sa pracovať s elektronickými katalógmi knižnice, kde je výhodou, že si môžete nájsť knihu doma, v knižnici ju objednať a iba jednoducho vyzdvihnúť. Zároveň našich prvákov aj zadarmo zapísali do knižnice na jeden rok.

• AKO NA ŠTÚDIUM V HOLANDSKU

Na našej škole sme mali možnosť privítať pani Betku Bielokostolskú z organizácie Holprom, zameranej na konzultačné činnosti pre študentov, ktorí túžia študovať v Holandsku.

Záujemcovia z tried III.E., III.C. a II.F zvažujúci vysokoškolské štúdium v Holandsku sa dozvedeli z prvej ruky informácie o možnostiach štúdia na vysokých školách v tejto atraktívnej krajine.

• BUDOVANIE ZNAČKY V PRAXI

Pondelok 8.4., sa pre žiakov I.F. a III.B triedy, niesol v kreatívnom duchu budovania značky. Vďačíme za to nášmu hosťovi, pánovi Michalovi Pastierovi, spoluzakladateľovi spoločnosti Darwin & the Machines a spoločnosti GoBigname, a autorovi Žltej knihy budovania značky.

Michal Pastier je podnikateľ, investor a marketér s vyše 15-ročnou praxou, počas ktorej pracoval na viac ako 250 projektoch nových značiek, ako aj zatraktívnenia tých existujúcich. Tiež bol zaradený medzi Top 100 európskych inovátorov podľa Google a Financial Times, dostal sa na obálku Forbesu aj do rebríčka Forbes 30 pod 30.

• PROJEKTOVÉ VYUČOVANIE ETWINNING

V pondelok a v utorok prebiehalo na našej škole projektové vyučovanie eTwinning.

Dňa 8.4. žiaci 3.F triedy plnili zadania v projekte Ži tu a teraz. Hlavným cieľom vyučovania bolo spracovať prezentáciu Non-Violent Communication a pripraviť aktivity pre online stretnutie v máji.

Okrem toho žiaci dokončili posledné aktivity zamerané na mindfulness a well-being. Celú hodinu venovali praktizovaniu mindfulness v umení. Žiaci si vypočuli tri rôzne skladby a následne vyjadrili svoje pocity z hudby prostredníctvom kresieb a origami. Nadviazali tak na predchádzajúcu aktivitu, v ktorej spracovali jednotlivé emócie prostredníctvom básne a kresby. Na záver žiaci zhodnotili svoju účasť v projekte.

• POZOROVATEĽŇA ZVIERAT VYDRICA

Utorok 9. apríla sa 2.F rozhodla stráviť v prírode. Cieľom nášho výletu bola Pozorovateľňa zvierat Vydrica na trase medzi Račou a Mariankou.

Nenápadná vyhliadka, ktorá je citlivo zasadená do prostredia, dáva návštevníkom možnosť vychutnať si v pokoji výhľad na lesopark. Z Vydrice možno pozorovať nielen zvieratá, ale aj postupnú premenu lesa po veternej kalamite na prirodzený les.

• FINANČNÁ GRAMOTNOSŤ – ZÁŽITKOVOU FORMOU

Pondelkové dopoludnie strávila 2. F hraním stolovej hry Finančná sloboda, ktorú si s nimi prišli zahrať moderátori z OVB pod vedením p. Zuzany Brisudovej.

Počas tejto hry účastníci plánujú finančnú budúcnosť fiktívneho manželského páru. Cieľom hry je hospodáriť tak, aby rodina získala bývanie, vedela si dopriať dovolenku, kúpiť si druhú nehnuteľnosť, zaplatiť vzdelanie detí a aby rodičia postupne získali finančnú nezávislosť.

• Školský turnaj v stolnom tenise

V dňoch 25. 3. 2024 až 27. 3. 2024 sa konal na našej škole turnaj v stolnom tenise - školské kolo. Turnaj sa konal v popoludňajších hodinách, po vyučovaní. Do turnaja sa zapojili jednotlivci z tried prvého a druhého ročníka.

Na 3. mieste sa umiestnil Maxim Urban z I. E, 2.miesto obsadil Samuel Hamšík z ll. A, na 1. mieste sa umiestnil Radovan Koiš z I. E. V blízkej budúcnosti si plánujeme svoje sily v stolnom tenise zmerať aj so silami študentov inej školy v priateľskom turnaji. Všetkým zúčastneným študentom ďakujeme za účasť a víťazom gratulujeme.

• Olympiáda Mladý účtovník 2024

Dňa 19. marca 2024 sa traja naši maturanti - Laura Baranová zo IV. A, Olívia Benkovská a Andrej Tománek zo IV. B zúčastnili 1. online kola olympiády Mladý účtovník, ktoré pripravila firma KROS, a. s. spolu so Slovenskou komorou certifikovaných účtovníkov.

Počas dvoch hodín riešili čiastkové príklady zamerané na konkrétne oblasti z účtovníctva.

• Exkurzia žiakov do Českej televízie Praha

Žiaci našej školy 3. C triedy, mali možnosť zúčastniť sa exkurzie do ČT Praha – ČT 1 a 2 a ČT 24. O srdečné privítanie nás všetkých sa postarala zamestnankyňa ČT 24, pani Mgr. Tomášová, ktorá spolu s kolegami nás následne po skupinách sprevádzala Českou televíziou. Žiaci mali možnosť oboznámiť sa s celým procesom tvorby spravodajských reportáží, tak tuzemských ako aj zahraničných. Previedli nás všetkými štúdiami ČT.

Sobota 27. 4. 2024