• Informatická súťaž iBobor

V druhom novembrovom týždni sa na našej Obchodnej akadémii Dudova uskutočnila celoslovenská informatická súťaž iBobor. Súťažili študenti prvých a druhých ročníkov v kategórií Junior. Celkový počet prihlásených študentov v rámci Slovenska bolo viac ako 12 000. Naši študenti sú v prvej 2 000 - ke, čo je super! A ako sa im darilo si môžete pozrieť:

• Dvere v učebni C13 sú otvorené pre všetkých

Veľmi málo škôl sa môže pochváliť miestnosťou, akú máme my na OA Dudova. Vďaka projektu Mením na zeleň 2023 od Nadácie ZSE sa nám podarilo zafinancovať a otvoriť projektovú miestnosť s názvom Second chance hut.

Čo sa dá v Second chance hut robiť?

Počas prestávok, vybraných hodín a popoludní každý štvrtok od 14:30 môžete prísť a opraviť si oblečenie, skrátiť nohavice, prišiť gombík, ušiť si niečo nové, naučiť sa štrikovať alebo háčkovať. Alebo si prísť iba tak sadnúť a zrelaxovať do priestoru ( čoskoro) plného zelene.

• Študentská firma glassArt, š.f.

USTANOVUJÚCE VALNÉ ZHROMAŽDENIE

Je nám cťou, že študentská firma glassArt, š.f., ktorá vznikla v rámci predmetu aplikovaná ekonómia, mohla dňa 21.11.2023 privítať svojich akcionárov na prvom valnom zhromaždení.

Predmetom podnikateľskej činnosti glassArt, š.f. je výroba umeleckého produktu, vytvárajúceho jedinečnú kombináciu rozbitých fliaš, epoxidovej živice a rámu. GlassArt môže slúžiť ako dekoratívny umelecký kúsok. Je vhodný do rôznych interiérov a štýlov. Toto umelecké dielo je unikátne nielen svojou vzhľadovou originalitou, ale aj tým, že každý kus je vytvorený ručne a neexistujú dva identické kusy. Je ideálny pre tých, ktorí hľadajú umelecký kúsok, ktorý pridáva do ich prostredia eleganciu a originalitu. Je tiež vynikajúcim spôsobom ako prepojiť krehkosť a krásu skla s trvanlivosťou moderných materiálov. Zároveň kladieme vysoký dôraz na ekológiu a spoločensky zodpovedné podnikani

• Rozbehni sa!

V utorok, 14.11.2023, sa v rámci projektu Rozbehni sa! žiaci 3. B zúčastnili workshopu, na ktorom mali možnosť rozvinúť svoje podnikateľské schopnosti. Workshop bol rozdelený na 5 častí, pričom každá časť sa venovala inému aspektu začínajúceho podnikania.

Žiaci sa dozvedeli viac o tom ako:

• posúd
          • Deň boja za slobodu a demokraciu - 17. november

Ústav pamäti národa pod názvom Festival slobody pod pyramídou pripravil pre študentov stredných škôl podujatie v budove RTVS - obrátenej pyramíde. Pri príležitosti 17. novembra sa ho zúčastnili študenti II.A a II.C. Podujatie bolo spojené s premietaním nového dokumentárneho filmu Malý svet pravdy, ktorý zachytáva spôsob tvorby a distribúcie samizdatov pred rokom 1989. Po pozretí filmu si naši žiaci vypočuli rozhlasovú hru a diskusie, ktoré zároveň vysielali naživo na rozhlasovej stanici Devín. Zoznámenie sa s témami, ktoré sa týkajú tohto obdobia, napr. Tábory nútenej práce a Súdna a mimosúdna perzekúcia, je určite dôležité.

• Umelá inteligenia a online marketing v praxi

Žiaci IV. E na predmete marketing mali možnosť dozvedieť sa zaujímavé informácie z prostredia umelej inteligencie. Peter Gažo - google expert, diskutoval so žiakmi na témy: Tvorba a optimalizácia reklamných kampaní na Google, vývoj aplikácií, webdesign, reklama na sociálnych sieťach.

Zodpovedal na otázky, ktoré sa žiaci pýtali a zaujímali ohľadom online marketingu, Tik Toku, Idea makerov, sociálnych sietí FB, instagramu a iné.

• JOBIIS

,,Študenti, školy a firmy – spoločne k úspešnej budúcnosti.“

Skupinka spolužiakov (budúci tím JOBIIS) tretieho ročníka obchodnej akadémie Dudova 4 v Bratislave, sa vo februári 2023 vybrala na súťaž Pronea Hackathon, z ktorej po tvrdej 48-hodinovej drine odkráčala ako víťazný tím s revolučným nápadom, projektom JOBIIS. O výhernom mieste rozhodla odborná porota v zložení David Nan-Yang Lee, veľvyslanec Taipei na Slovensku, Gabriel Galgóci, prezident Amcham, Miriam Lexmann, europoslankyňa, Vladimír Šucha, vedúci zastúpenia EK na Slovensku, Oldřich Holiš, predseda Slovenskej živnostenskej komory, Peter Balík, generálny riaditeľ Sekcie inovácií, strategických investícií a analýz (HUB), MIRRI, Katarína Kretter, riaditeľka oddelenia komunikácie ENVI-PAK.

Nedeľa 28. 4. 2024