• Splav Dunaja

Splav Dunaja sa na Dudovej pomaly stáva tradíciou. Tri rafty sa zo sútoku riek Morava a Dunaj vydali na plavbu aj v utorok 27. júna. Na palubách viezli dobrodružných študentov triedy 1.F. Počasie nám prialo, niektorí odvážlivci sa počas krátkej prestávky na občerstvenie aj vykúpali. Pod vedením troch majsteriek sveta v raftovaní sme sa úspešne preplavili do lodenice v Karlovej Vsi. Spolupráca detí bola dokonalá a zážitok bol jeden z tých, ktoré si zapamätáme na celý život.

• Video o slovenských sviatkoch

Na hodinách anglickej konverzácie sme s p. uč. Jurčišin Schvartzovou preberali tému sviatky a dozvedeli sme sa veľa nových informácii. Rozhodli sme sa naše vedomosti spojiť do jedného záverečného projektu a spoločne sme vytvorili krátke náučné video o sviatkoch na Slovensku. Rozdelili sme sa do skupín a každá skupina spracovala jeden vybraný sviatok. V našom videu možno nájsť napríklad informáciu o tom, ako zvykne oslavovať Nový rok náš pán riaditeľ, či napríklad o tom, koľko peňazí potrebujete, ak chcete oslavovať sviatok sv. Valentína. Podľa nášho receptu si tiež môžete pripraviť tradičnú fašiangovú pochutinu - fánky. Dozviete sa tiež o tradíciách Veľkej Noci, kde nájdete aj návod ako upliesť vlastný vŕbový korbáč. A nakoniec vám povieme, čo vám možno prinesie sv. Mikuláš a o našich tradičných zvykoch, bez ktorých sa naše Vianoce nezaobídu. Na koniec by sme sa radi poďakovali vedeniu š

• Spoznávame Londýn a seba navzájom

V závere júna sa uskutočnil druhý školský výlet do Londýna, ktorý opäť poskytol žiakom tretích ročníkov možnosť spoznať svetovú metropolu na vlastnej koži a zároveň sa pripraviť na jednu z obávaných maturitných tém – anglicky hovoriace krajiny.

Počas dvoch intenzívnych dní sme spolu nachodili pešo 37 kilometrov, nespočetne krát sme sa presúvali metrom, a to určite otestovalo samostatnosť, zodpovednosť a vzájomný rešpekt. Zároveň, tieto dva dni prehĺbili priateľstvá a rozhodne prispeli k budovaniu tímu nielen v triede ale aj medzi triedami. Prešli sme pamiatkami a miestami ako napríklad Buckinghamský palác, Downing street, Piccadilly Circus, Soho, Čínska štvrť, navštívili sme Madam Tussaud's a Natural History museum, povozili sme sa na London Eye a pokračovali k Big Ben, House of parliament, popri rieke Temži videli Tower of London a Tower Bridge. Na záver druhého dňa sme sa presunuli d

• Riziká práce v zahraničí

Dňa 21. 06. 2023 sa v rámci preventívnych programov uskutočnila na našej škole beseda na tému ,,Riziká práce v zahraničí“ s kpt. G. Grísovou z okresného riaditeľstva PZ na Námestí hraničiarov. Cieľovou skupinou boli žiaci tretieho ročníka. Cieľom témy bolo informovať žiakov najmä o možných rizikách práce v zahraničí (obchodovanie s ľuďmi, prostitúcia, nútená práca, novodobé otrokárstvo), o možnostiach hľadania si práce v zahraničí prostredníctvom pracovných agentúr a podať informácie o základných bezpečnostných krokoch pri hľadaní si práce mimo domova.

• Prezentácia projektov – Business plánov

Štvrtok 15. júna 2023 patril prezentáciám projektov business plánov, na ktorých žiaci III.E usilovne pracovali celý školský rok v rámci predmetu tvorba a manažment projektov.

Pozvanie prijala aj odborná porota v zložení Ing. Martina Bebjaková, CFO Hestego a.s., Ing. Veronika Švaba-Ťažká, Transformation Manager 365.bank, Ing. Juraj Janči, CEO JJ Consulting s.r.o a Ing. Miroslav Zliechovec, Business Development Manager SAINT-GOBAIN SLOENSKO, ktorá našim podnikavcom poskytla cenné rady a usmernenia k ich podnikateľským nápadom a výhercov odmenila krásnymi cenami, za čo sme im nesmierni vďační.

• Dobrovoľnícke podujatie - „Naše Mesto 2023“

Projekt s názvom „Škola so srdcom “ bol v programe „Naše Mesto 2023“ zaradený medzi úspešné. Dnes sa na celom Slovensku konala akcia spojená s dobrovoľníctvom. Najväčšie dobrovoľnícke podujatie tohto roka, viac ako 9000 dobrovoľníkov z rôznych organizácií pomáha. Úprimne sa tešíme veľkému úspechu a nadšeniu dobrovoľníkov, ktorí prišli a pomohli aj našej Obchodnej akadémii Dudova. Počasie nám síce neprialo, vonkajšie aktivity boli presunuté do vnútorných priestorov. Ďakujeme spoločnostiam IBM, Slovnaft, Antalis, Henkel za skvelý tím a veselé zážitky. Rozlúčili sme sa s tým, že v spolupráci budeme naďalej pokračovať.

• Mladé talenty ZAV

V dňoch 5. – 6. júna 2023 sme organizovali na našej škole celoslovenskú súťaž Mladé talenty ZAV Bratislava 2023 (v písaní na klávesnici počítača na rýchlosť a presnosť). Súťažili žiaci, ktorí sa učia písať na klávesnici PC prvý rok.

Súťažilo sa v štyroch disciplínach v programe ZAV, každá disciplína bola zvlášť vyhodnotená a vyhodnotené bolo aj súťaženie družstiev a kombinácia jednotlivcov.

Piatok 10. 5. 2024