• Účelové cvičenie v prvých a druhých ročníkoch

1. 6. 2022

V dňoch 30. 05. 2022 až 01. 06. 2022 sa konala jarná časť účelových cvičení pre prvý a druhý ročník. Účasť žiakov na cvičeniach bola veľmi dobrá. Žiaci prvého ročníka absolvovali účelové cvičenie v chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty. Trasa viedla na Kolibu - Cvičnú lúku, kde žiaci mali teoretickú časť, ktorá spočívala z pobytu a pohybu v prírode, prvej lekárskej pomoci a civilnej ochrany. Následne sa žiaci presunuli cez Železnú studničku na Partizánsku lúku. Druháci absolvovali 10 km turistický pochod, ktorého začiatok aj cieľ bol na Partizánskej lúke. Žiaci sa cez členitý terén dostali na Kačín.

Cieľom účelových cvičení je pestovať u žiakov zručnosti a návyky o ochrane človeka, jeho zdravia, prispievať k zvyšovaniu telesnej zdatnosti a psychickej odolnosti, čo sa nám podarilo.

Mgr. Miroslav Geško

• Exkurzia do Vodárenského múzea

1. 6. 2022

V dňoch 30. 05. 2022 – 01. 06. 2022 sa triedy 1. ročníka postupne zúčastnili exkurzie do Vodárenského múzea v Karlovej Vsi. Žiaci si vypočuli pútavú prednášku o tom, ako sa k nám dostáva voda, ktorú si denne púšťame z vodovodných kohútikov, a čo sa s ňou po použití ďalej deje. Mohli si prezrieť interiér múzea, ktorý nás prekvapil peknou architektúrou a zaujímavými historickými exponátmi. A keďže počasie nám prialo, strávili sme príjemný čas aj v areáli Vodárenskej záhrady, kde sme sa venovali oddychu a športovým aktivitám.

Mgr. Iveta Litterová